نرمش قهرمانانه ، چرا؟

به نظر شما چه دلایلی برای طرح " نرمش قهرمانانه " وجود دارد ؟

درباره طرح مفهوم نرمش قهرمانانه از سوی رهبر معظم انقلاب در این برهه از انقلاب دلایل مختلفی مطرح شده است که به بررسی آن می پردازیم:

1-تثبیت موقعیت جمهوری اسلامی در دنیا بعد از یک دهه مذاکره با غرب و عدم امکان نادیده گرفتن حقوق هسته ای ملت ایران توسط آنان.

2-ظرفیت های جمهوری اسلامی در باز دارندگی نظامی و...دشمن را به این جمع بندی رسانده که باید مساله هسته ای ایران را به صورت برد برد حل نماید.

3-بن بست در مذاکرات هسته ای و فشار تحریمهای اقتصادی بر ملت ایران هم می تواند یکی از دلایل دیگر در طرح این مساله باشد.با عنایت به این که عده ای به دنبال این هستند که تنها راه حل رفع تحریمها را موافقت رهبری با مذاکره با امریکا مطرح کنند.

4-انتخابات و تاکید رییس جمهوری جدید بر حل مشکلات مردم از طریق مذاکره با امریکا و رفع تحریمها. بنا برا ین رهبری می خواهد نهایت همکاری با دولت را داشته باشد تا جلوی هر گونه بهانه گیری را بگیرد.در واقع جلوی یک شکاف ملی نیز گرفته شد.

5-رهبری با علم به این که غرب اگر روزی بخواهد حقوق هسته ای ما را به رسمیت بشناسد باید در دوره چنین دولتی باشد . پس باید زمینه امتحان غرب را فراهم کرد.

6-اگر دیپلماسی و مذاکره نوعی جنگ برای رسیدن به حقوق قانونی است پس این اقدام تاکتیکی بوده و طبیعی است. در عین این که در تاریخ اسلام نیز صلح حدیبیه ، صلح امام حسن ع و در قضیه سوریه  نیز این کار عملی شده است.(اصولا این مساله تازه نیست و رهبری در سال 75 هم در جمع دولت کارگزاران نرمش قهرماناننه را مطرح کرده است).

در مجموع بن بست در مذاکرات هسته ای ، فراهم آمدن فضای جدید پس از انتخابات ، شعارها و وعده های رییس جمهور و عدم امکان ادامه روند گذشته و اتمام حجت با دولت در نهایت همکاری با آنان و گره گشایی از مشکلات مردم می تواند دلیل اصلی در طرح این مساله باشد.

/ 1 نظر / 21 بازدید
بــــــردگی کلمـــات

عشق رفاقت است نه رقابت و در رفاقت سالم کسی بازنده نیست. عاشقانه های اشتباه به مانند سرابند از دور زیبا و از نزدیک تهی از حیاتند سلام و وقت به خیر