هدف از انتصابهای دولتی

به نظر شما هدف آقای روحانی از انتصاب افرادی مثل نجفی و انصاری در پست های مختلف و یا معرفی افرادی مثل زنگنه و .. چیست ؟ آیا آقای روحانی هدف خاصی رو از این کار داره؟

 

انتصاب افرادی مانند نجفی ،انصاری و... توسط آقای روحانی می تواند با انگیزه های مختلفی انجام شود؛ خوش بینانه این است که بگوییم آقای روحانی در صدد حذف افراطیون هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگراست و این افراد را نسبت به اصلاح طلبان دیگر معتدل تر می داند!

شاید آقای روحانی می خواهد با استفاده از این افراد دهان جریانات به اصطلاح حامی خود را ببندد و سطح انتقادات این گروهها نسبت به دولت را کاهش دهد.

انتصاب افراد جنجالی می تواند در راستای کاهش فشارهای جریان اصولگرا هم باشد (ترساندن آنان از این گونه انتصابات). آوردن افرادی همانند مجید انصاری در مجلس می تواند استفاده از پتانسیل جوسازی و غوغا سالارانه وی برای مساله دار کردن مجلس نهم استفاده کند و به این شکل مجلس دهم را نیز تسخیر نماید. هرچند برخی می گویند آوردن بعضی ها در کابینه برای اتمام حجت با اصلاح طلبان است که بدانید مجلس اصولگرا به افراد شما رای نخواهد داد. عده ای هم بر این باورند که اصولا شاکله روحانی سازگار با همین طور آدمهاست بنا براین خیلی جای تعجب ندارد.

/ 0 نظر / 23 بازدید